KONST / Litografier / Färglitografi 15989073
nr 1598 9073
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Ridande män. Signerad, numrerad 27/360. Färglitografi, bildmått: 27x47 cm, yttermått inklusive ram: 50x68
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 19 februari 2024
kl 20:14:51
100 kr
250 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman